Stresten kurtulmak için aikidoyu tavsiye etti

Stresten kurtulmak için aikidoyu tavsiye etti

Gündelik hayatta yaşanan ruhsal, zihinsel ve bedensel sıkıntıların aşılması için çeşitli yollar arayanlara aikido önerisinde bulunulurken, bu spor enerjinin pozitif bir şekilde dışarı atılmasını sağlıyor.

Aikido, insan yaşamına renk katma, hayatı anlamlandırma ve kişisel gelişim açısından alternatif bir yol olarak görülmeye başlandı.

Mersin’deki Aikido Spor Kulübü Derneği Başkanı ve antrenörü Rıdvan Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aikidonun savunma dışında ruhsal, zihinsel ve bedensel gelişim için iyi bir öğreti olduğunu belirterek, bu sayede insanların kendi yaşam güçlerini keşfettiğini ifade etti.

Hızlı yaşam temposuna ayak uydurmak için insanlarda oluşan sinir, stres ve kaygının yok edilmesinde aikidonun önemine dikkati çeken Doğan, bu sporun çeşitli disiplinleri içinde barındırdığı için avantaj sağladığını söyledi.

Doğan, aikido da akıl ve enerjinin ön planda olduğunu vurgulayarak, “Aikidoyla değişik yollardan giderek olaylara farklı bakış açıları yakalıyorsunuz. Bu sayede hayatınızdaki sorunların çözümünde de farklı yollar geliştirebiliyorsunuz. Bu spor akıl ve enerjinin senkron olarak gittiği bir yoldur” dedi.

AA

Bir cevap bırakın