Kilo Verirken Yüzünüze Dikkat!

Kilo Verirken Yüzünüze Dikkat!

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz, “Doublo Terapi” yani ameliyatsız yüz germe uygulaması bir seansta hastalarda gözle görülür sonuçlar sağlıyor.

Yaşlanmaya karşı koyan cerrahi dışı gençleşme yöntemleri içinde en etkili olanlarından Doublo Terapi; ses dalgaları ile uygulanan bir tedavi yöntemi. Doublo Terapi yönteminde; odaklanmış yüksek yoğunluktaki ses dalgalarıyla, cildin üst tabakasında herhangi bir hasar yaratmadan, alt tabakalara akustik bir enerji gönderiliyor. Bu termal

etki ile alt tabakalar 65 – 70 °C dereceye kadar ısıtılarak cildin sıkılaşmasını ve gerginleşmesini sağlayan kolajenin oluşturulması sağlanıyor.

Ultrasound dalgaları ile gençleşmeye yardımcı olan yöntemler diğer teknolojilere göre anında görülebilen sonuçları ve daha uzun süreli etkiye sahip oluşları ile hem hekimlerin hem de yararlanmak isteyenlerin büyük ilgisini topluyor.

Önce Doublo Terapi sonra diyet!
Medikal Estetik Uzmanı Dr. Yaprak Konakçı, orta yaş hanımların diyete girmeden önce Doublo Terapi (yüz gerdirme) işlemi yapmasını öneriyor. Özellikle orta yaş ve üzeri hanımların zayıflama çabaları esnasında yüz bölgesinde çökme durumu ile karşı karşıya kaldıklarını ve yüzlerinde yaşlanma süreçlerinin ortaya çıktığını dile getiriyor. Bu sorunla ilgili eskiden hanımlara daha kısıtlı imkanlar sunduklarını ve önerdikleri yöntemler arasında hanımlara ideal kilolarına ulaştıktan sonra yüzlerinde çöken bölgelere dolgu enjeksiyonları ve botoks uygulama imkanlarının olduğunu söyleyen Konakçı, ancak teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan Doublo Terapi sayesinde hastaları diyete girmeden önce tedavi etme imkanına sahip olduklarını ve daha kalıcı çözümler sunduklarının altını çiziyor.

Konakçı, Doublo Terapi uygulamasının amacı, cilt altı derin dokularda yağ dokusunun üstünü de kafes şeklinde koruma altına alan çok

yönlü fibrotik bantlar oluşturduğunu bu şekilde cilt egzersiz sırasında belirgin olarak hissedilen yer çekiminin olumsuz etkilerinden korumak olduğunu ifade etti.

Hiç deformitesi olmayan hanımlara da önerdiğimiz bir yöntem!
Dr. Yaprak Konakçı özelikle otuzlu yaşlarının başında olan ve hiç deformitesi bulunmayan hanımlara erken yaşta bu uygulamayı önerdiğini belirtiyor. Doublo terapi uygulamasına erken yaşta başlayan hanımların gelecek yıllarına yatırım yapabileceklerinin altını çiziyor.

Cildinizin yaşını geriye alma imkanı!
Doublo terapi uygulamasının, uygulandığı bölgede yaşlanma sürecini kesinlikle yavaşlattığını belirten Konakçı, cildimizde yer çekimine karşı direnen fibrotik ağların oluştuğunu ve cildimizin bağ dokusunu güçlendirerek yaşlanma sürecine daha dirençli hale getirdiğini söylüyor. Yaşlanmanın dinamik bir süreç olduğunu ifade eden Konakçı, bu uygulamadan sonra yaşlanma sürecinin yine devam ettiğini ancak cilt yaşını olabildiğince geri çektiklerini dile getiriyor. Konakçı, uygulama yapılan cilde genetik kapasitesi güzel ve etkili bir cihazla yoğun bir uygulama yapıldığı takdirde, güzel ve etkili sonuçların elde edilebileceğini ifade ediyor. Tek seansta gençleşin!
Doublo Terapinin tek seans uygulandığını uygulama sırasında ağrıların yok denecek kadar az olduğunu dile getiren Konakçı, özellikle elli beş yaş ve üzeri olan hastalarda uygulamadan altı ay sonra ikinci bir uygulama gerekli olabileceğini anlatıyor. Dr. Yaprak Konakçı, tip bir diyabet hastalığında, cilt altı doku iyileşmesini bozacak hastalıklarda, kolajen doku hastalıklarında ve yoğun Roaccutane ilacı kullanan hastalarda bu tedavinin uygulanmadığının altını çiziyor.

Bir cevap bırakın