Kanser korksun kadından!

Kanser korksun kadından!

Her 8 kadından birinin, hayatının bir döneminde ansızın kapısını çalıveren! İşte, Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında, 26 Ekim 2015, Pazartesi günü saat 17:00’de Acıbadem Maslak Hastanesi ve Pembe İzler Derneği el ele vererek “Kanser Korksun Bizden!” sloganıyla hekimleri ve ‘kanserden korkmayan kadınları’ bir araya getirecek. Etkinliğe sanatçı İpek Açar ve Suat Suna da katılacak.

26 Ekim Pazartesi günü Acıbadem Maslak Hastanesi’nde gerçekleştirilecek söyleşiye alanında uzman hekimlerin yanı sıra kanserden korkmayan, onu yakından tanıyan ve onu nasıl yenebileceğini bilen kadınlar katılacak. Halka açık olan söyleşide kadınlar soracak, uzmanlar yanıtlayacak; meme kanserine karşı alınması gereken önlemler, erken teşhisin önemi, kendi kendine elle muayenenin incelikleri ve kanser tedavisinde en yeni teknolojik gelişmeler anlatılacak.

Söyleşiye Acıbadem Maslak Hastanesi’nden Prof. Dr. Nuran Beşe, Prof. Dr. Gül Esen İçten, Prof. Dr. Şükrü Yazar, Prof. Dr. Cihan Uras ve Prof. Dr. Gökhan Demir katılırken, Pembe İzler Derneği Başkanı Arzu Karataş da katılımcılara ‘kanserle tanışmış ve onu yenmeyi başarmış’ kadınlar adına önemli deneyimlerini aktaracak.

Müzik dünyasının çok değerli iki ismi İpek Açar ve Suat Suna etkinliğe katılarak farkındalık yaratmaya destek olacak.

Bir cevap bırakın