Göğüs büyütme ve cinsellik

Göğüs büyütme ve cinsellik

Günümüzde pek çok kadın tarafından tercih edilen bu operasyonun sonuçları da estetik cerrahi işlemleri arasında en memnun edici ameliyattır. Seksi bir görüntünün haricinde kadınların özgüveni de yükseliyor.

Yalnız unutmayın ki, hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmiyor. Operasyon sonrasında kısa bir sure de olsa ağrılarınız olabiliyor. Elbette ki operasyondan sonrasındaki süreçte yapılacak bakım ve dikkat edilecek şeyler son derece önem taşıyor. Yani, doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli kullanarak ve söylediklerine uyarak bu ağrılardan ve olası risklerden kaçınmak mümkün.

Birçok hastanın merak ettiği ama sormaya çekindiği soruların başında da “Ne zaman cinsel ilişkiye girebilirim?” sorusu geliyor…

Göğüs büyütme operasyonundan sonra bir süre ağırlık kaldırmak, yüzüstü yatmak, kolları yukarı kaldırmak gibi aktivitelerden kaçınmak gerekiyor. Kaçınılacaklar listesine cinsel ilişki de dahil… Bir süre cinselliği ertelemeniz gerekiyor.

Göğüs büyütme operasyonundan sonra göğüslerde 2-3 hafta süren bir hassasiyet olacaktır. Bu süreç içerisinde mümkün olduğu kadar darbe almaktan kaçınmaya çalışılmalıdır. Cinsel ilişkiye girmek için de 4 hafta kadar beklemenizi öneririm. Bu süre içerisinde göğüslerinizde dikişleriniz olacaktır, mikrop kapma ihtimaline karşı tedbirli olmalısınız.

Yüzüstü yatmanız 2 ay yatmamalısınız, Göz açıp kapayıncaya kadar geçecek bu sure zarfından sonra cinsel ilişkiye girmenizce her hangi bir sakınca yok. Özgüveniniz ve cinsel hayatınız da yeni göğüsleriniz ile renklenecektir.

 

Bir cevap bırakın