Göğüs büyütme ameliyatı olacaklar dikkat!

Göğüs büyütme ameliyatı olacaklar dikkat!

Son güncelleme: 1 Ekim 2014 16:07

Mynet haber bugün 0 defa, bu haber 0

kez okundu

Silikon implantla göğüs büyütme operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız hastalarıma yönlendirdiğim ve üzerinde durmamız gereken ilk 4 koşul vardır.

• Silikonun büyüklüğü

• Saline mi yoksa silikon implant mı?

• İmplant kas altına mı yoksa üstüne mi yerleştirilecek?

• Nereden konulacak?

Teknik detaylar

Öncelikle göğsünüz ve vücut yapınız incelenir ve sizin için uygun ölçüler belirlenir. Uygun silikon büyüklüğüne karar verdikten sonra göğüs yapınıza en uygun olan kas altı ya da üstüne yerleştirilir. Uzun yıllardır yapılan kas üstüne yapılan yerleştirilen yani göğüs kası ve meme dokusu arasına yerleştirilen- teknik günümüzde de halen devam ediyor. Kas arkasına yerleştirilen silikon implantların vakaya göre daha kurtarıcı bir teknik olduğu da unutulmamalıdır. Her iki tekniğinde vakaya göre önemi ortaya çıkıyor.

Kasınız neden önemlidir?

Silikon implantını nereye yerleştirileceğine nasıl karar veriliyor? Diyorsanız hemen yanıtlıyım. Göğüs kaslarının altında olsun veya olması silikonların bize iki yönde faydası var. İlki yumuşak dokuyu ortaya çıkarabilmesi bir diğer ise memenin üst bölgesine istenilen hacmi katabilmek.

Silikonla meme büyütme operasyonuna hazırlanırken karar aşamasında kullanılacak silikon implantın büyüklüğü ve sizin meme yapınız. Eğer küçük ya da yok denecek kadar az memesi olan kadınlarda silikon efektini yok etmek için silikon implantlarını kas arkasına yerleştiriyoruz. Üst polde göğüs deriniz 2cm den daha ince kalınlıktaysa ve göğüs kası ve meme dokusu arasına yerleştirilen silikonlar bir kadının isteyeceği görünütüyü oluşturmaz. Hindistancevizi yerleştirilmiş gibi duran silikonlarınız varsa büyük bir ihtimalle yanlış yerde olduğundan kaynaklanıyordur. Meme dokunuzun elverdiği koşulda doğal sonuçlar alabilmek için ideal büyüklüğü doktorunuzla birlikte karar verin.

Sevgiyle kalınız :),

Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

instagram takip: guncelozturk

facebook: guncelestetik

Bir cevap bırakın