Estetikte burun şekli nasıl seçilir?

Estetikte burun şekli nasıl seçilir?

Bazı hastalarımız nasıl bir burun isteyeceklerine karar vermek için ünlülerin fotoğraflarını inceler, tıpkı saç stillerini belirlemek için kuaföre götürdükleri fotoğraflar gibi. Yüz şekilleriyle uyumlu, kusursuz bir simetriye sahip, hiçbir kusuru olmayan ünlülerin burunlarını seçerler örneğin Jennifer Aniston, Jessica Alba ve Kate Middleton gibi.

Sizin nasıl bir burun istediğinizi anlamak için tabii ki beğendiğiniz ünlünün burnu bizim için bir referans oluyor ama biz yine de sizin yüzünüze uyacak en mükemmel boyut ve şekle sahip burnu yapıyoruz. Kate Middleton çok güzel bir düğme buruna sahip olabilir ancak onun yüz hatlarıyla eşsiz uyum sağlayan burnu, sizin yüzünüzde hayal ettiğiniz gibi durmayabilir, hatta yakışmayabilir.

Biz plastik cerrahlar, yüzünüzün fotoğrafını çekiyor, yüksek teknolojili cihazlarla yüzünüzde ölçümler yaparak yüzünüze en uygun burun büyüklüğünü ve şeklini belirleyerek üç boyutlu görüntü oluşturuyoruz. Burun estetiği ile burnunuzda kemer varsa kemersiz, büyükse küçük, genişse ince halini kısacası yüzünüzün genel hatlarıyla en uyumlu burnu her açıdan görmenizi sağlıyoruz.

Böylece siz de görünüşünüze en uygun burnu görme imkânı bularak, burun ameliyatından sonra nasıl bir görünüme sahip olacağınızdan emin güven içinde ameliyata girme olanağı bulursunuz.

Gelişen teknoloji sayesinde plastik cerrahinin mucizelerinden birisi de sunduğu bu imkândır. Ameliyattan sonra her açıdan nasıl bir buruna sahip olacağınızı bilmek çok önemlidir. Kullanılan cihazın modeli ve cerrahınızın tasarım kabiliyeti size en gerçekçi görüntüyü sunar, ameliyattan sonra aynı görünüme sahip olarak bulursunuz kendinizi.

Siz de teknolojinin ve plastik cerrahinin size sunduğu bu imkândan faydalanarak güzel bir buruna sahip olabilirsiniz.

Sevgiyle kalınız

Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

 

Bir cevap bırakın