Erkekler ne istiyor kadınlar ne yaptırıyor?

Erkekler ne istiyor kadınlar ne yaptırıyor?

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Dilek Avşar, “En önemlisi artık kişiler ne istediklerini ya da ne istemediklerini çok iyi biliyor. Tabi ki sosyal ve ekonomik koşulların daha da iyiye gitmesi ile estetiğe ilgi artıyor” diyor. Estetik operasyonlar konusunda bu kadar cesur olan kadınlar özellikle bir estetik operasyon hakkında çoğu zaman tereddüt yaşayabiliyorlar. Dilek Avşar bu konuyla ilgili hastaları arasında bir anket yaptı ve bu anket sonucunda şu sonuçlar çıktı:

Kadınlar, erkek arkadaşları ya da eşleri için en fazla cilt bakımı ve botoks ardından lazer epilasyon düşünüyor. Erkekler ise; eşlerine meme protezi yaptırmak için destek oluyorlar.

En ilginç sonuçlardan biri de dudak dolgusuyla ilgili olan. Erkek ve kadın için dolgun ve kontürleri belirgin dudak istenen bir durum. Ancak erkekler eşlerine en çok dudak dolgusu yaptırmak istediklerinde karşı çıkıyorlar. Çok abartılı olur, çirkin görüntü oluşur ya da dolgulu olduğu anlaşır endişesi taşıyorlar. Oysa hyaloronik  asit içerikli geçici dudak dolgusu ile; yaklaşık 6-8 aylık konturleri belirgin doğal ve istenen kalınlıkta dudak görünümü  sağlanabiliyor. Özellikle de dudaktaki istenen volumle  daha canlı ve estetik gülüşe sahip olunuyor .

 

Bir cevap bırakın