Dolgu ve botoks dünyasıyla tanışın

Dolgu ve botoks dünyasıyla tanışın

Son güncelleme: 3 Ocak 2015 10:31

Mynet haber bugün 0 defa, bu haber 0

kez okundu

Kış aylarında sayısı gittikçe artan işlemlerden biri de dudak dolgusu ve botoks ile cilde hacim kazadırılmasıdır. Yüz germe operasyonlarının yaz sıcaklarında yapılması uygun değildir bu yüzden hyaluronik asit dolguların, kolajen ve elastikiyeti sağlayacak dolgular ve botoks gibi pek çok estetik müdahele size kısa surede sonuca götürür. Göz altı ve çevresi gibi bölgeler için size genç bakışlar kazandıracak operasyon gerektirmeyen çözümlere başvuranların sayısı ise gün geçtikçe artıyor.

Hacim kazandırmak için

Enjekte edilen dolgular yanak ve gözaltı gibi dolgun ve diri görünmesi gereken bölgelere hacim kazandırmak için uygulanır. Diğer estetik ameliyatlar burun estetiği, göğüs büyütme gibi öncesi ve sonrasında da uygulanabilir. İyileşme süreci kişiye göre kısa sürer. Yüzünüzde morluklar olmayacak bu yüzden işe dönme derdiniz varsa bir korkunuz olmasın. Dolguları enjekte etmek için kullanacak bölgelerde iğne izlerinin olması normaldır. Bunlar bir güne kadar geçecektir. Dilerseniz uygulama sonrası makyajla izleri gizleyebilirsiniz.

Nihai netice

Yaptırdığınız bölgeye göre botoks ve dolguların ömürleri vardır. Enjeksiyonla yapılan hiç bir estetik müdahele kalıcı değildir. Eğer ilk kez botoks yaptıracaksınız, ömrünün 4 ila 6 ay olacağını unutmayın. Dolgu ve botoks gibi cildi canlandıran ve hacim kazandıran maddeler tekrarlandığı zaman en iyi etkisini gösterir. İlk yapılan işlemlerde etkisi kısa sürsede işlem tekrarlandıkça sonuçlar 9 ay ila bir seneyi bulacaktır.

Kim için iyi?

Henüz dolgu ve botoksla tanışmadıysanız bu gerek duymadığınız içindir. Ne zaman ki aynaya baktıpınızda hoşunuza gitmeyen çizgiler belirmeye başladığında kendinize yabancılaşma süreci sizi yeniden canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için biz plastik cerrahların kapısına getirecektir. Eğer yaşlanma belirtilerini yeni yaşamaya başladıysanız ya da cildinizde sarkma ve gevşeklik başladıysa dolgular ve botoks size çözüm sunacaktır. Yaşlanmanın izleri erken kendini göstermeye başladıysa ve derinleştiyse yüz germe operasyonunu da tercih edebilirsiniz. Böylece kalıcı sonuçlar elde etmiş olursunuz.

Sevgiyle,

Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

www.guncelozturk.com

facebook: guncelestetik

Bir cevap bırakın