Burun ucu estetiği ile çekici görünüm

Burun ucu estetiği ile çekici görünüm

Son güncelleme: 24 Aralık 2014 09:00

Mynet haber bugün 0 defa, bu haber 0

kez okundu

Burun ucu, burun estetiği yaptırmayı düşünen kişilerin endişelendiği kısımların başında geliyor. Bazen, burun estetiği ameliyatlarından sonra burun ucu fazla kalkık, dengesiz kalabiliyor hatta o kişinin estetik ameliyat geçirmiş olduğunu da belli edebiliyor. Bu nedenle bazı hastalar yalnızca burun ucu estetiği yaptırmak için biz plastik cerrahlara başvuruyor.

Burun ucuna hangi durumlarda estetik ameliyat yapılabilir?

Burun ucundan şikayet edenlerin en sık sorunu bulböz burun da denilen burun ucunun burnun diğer bölümlerine göre daha büyük olmasıdır. Bunun dışında burun ucu çok yuvarlak, veya çok kalkık olabilir. Bunların hepsi çok önemlidir çünkü burundaki küçük bir değişim bile yüzün geri kalanının görüntüsünü derinden etkiler.

Burun ucu, burun estetiği ameliyatından sonra nihai şeklini en geç kazanan bölümdür.

Burun ucu estetiği teknikleri

Burun ucunun çok büyük olduğu durumlarda, cerrah burun deliklerinin içinden bir kesi yaparak burun ucundaki kıkırdak dokunun bir kısmını çıkarabilir. Bu durumda cilt üzerinde görünebilir hiçbir iz kalmaz. Zamanla üstteki deri de kıkırdakların şeklini alarak küçülür. Ancak hastanın kalın bir cildi varsa özel bir teknik kullanarak kıkırdakları bulunduğu dokulardan ayırmadan öne doğru çeker. Daha sonra kıkırdakları küçültür. Son olarak kıkırdakları tekrar eski pozisyonlarına getirir ve ameliyat giriş yerleri dikilir. Yine bu işlemler burun deliklerinin içinden girilerek gerçekleştirildiği için cildinizde dışarıdan görülebilir bir iz kalmaz.

Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

www.guncelozturk.com

facebook: guncelestetik

Bir cevap bırakın