Balıkesir’de organ bağışı 5 kişiye umut oldu

Balıkesir’de organ bağışı 5 kişiye umut oldu

Alınan bilgiye göre, önceki gün motosikletiyle trafik kazası geçiren ve ağır yaralı olarak Balıkesir Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan hastanın beyin ölümü gerçekleşti.

 

Hastanenin organ nakil koordinasyon birimi görevlileri Dr. Mehmet Suluoğlu ile hemşire Emine Ekinci, söz konusu kişinin ailesiyle görüşerek, organlarının bağışlanmasını istedi.

 

Aile, isminin açıklanmasını istemeyen yakınlarının organlarının bağışlanmasına izin verdi. İzninin ardından donörün akciğeri ile kalbi İstanbul Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinden, karaciğeri Bursa Acıbadem Hastanesinden böbrekleri ise Bursa Uludağ Üniversitesinden, gelen ekipler tarafından operasyonla alındı.

 

Hemşire Ekinci, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Hastanemizin yoğun bakım ünitesine yatırılan hastanın bugün beyin ölümü gerçekleşti. Aile organ bağışında bulunarak 5 hastaya umut oldu. İnsanın insana yapabileceği en güzel sadaka örneği. Merhumun ailesine başsağlığı diliyorum. Bizler her iki gruba aracılık ediyoruz. Ben her iki guruba teşekkür ediyorum” dedi.

 

(AA)

Bir cevap bırakın