’18 yaşında bile cilt yaşlanabilir’

’18 yaşında bile cilt yaşlanabilir’

Dermatolog Dr. Ahmet Günay estetik operasyonlara başvurmadan önce Yaz ayları, güneş cildimizi yıpratıyor. Sıcak ve güneşe maruz kalan ciltte ailesel yatkınlık da yaşlanmayı hızlandırabiliyor. Dermatolog Dr. Ahmet Günay estetik operasyona başvurmadan önce yapılması gerekenleri ve kimlerin risk altında olduğunu anlattı.

18 YAŞINDA DA CİLT YAŞLANABİLİR

“Cildin yaşının fiziksel yaşımızla ilgisi yok. Bazen 17-18 yaşlarında da cilt yaşlanabilir. Açık tenli, ailesel yatkınlığı bulunan ve güneşte çok kalanlarda genç yaşlarda bile cilt yaşlanması görülebilir. Su kaybı ve kadınlarda östrojen hormonunun azalması, menopoz gibi değişiklikler, mevsim geçişleri, kapalı ve havasız ortamlarda çalışma, floresan ışıkları cilt yaşlanmasının en sık görülen nedenleridir.

Cilt yaşlanması olduğunu düşünenler piyasadaki pahalı kozmetiklere para harcamadan önce dermatoloğa danışmalı ve hormon testleri yaptırılmalı. Bunun ardından tedavi belirlenebilir.”

15 DAKİKADA CİLT MOLASI

Dr. Günay yüzü iki bölgeye ayırıyor: Gözün üstünde kalan bölüm ve gözün altında kalan bölge. Kaz ayakları, göz kenarı, alın ortasına botoks yapılacaksa bunda en önemli nokta doğallıktan şaşmamaktır. Bunun için uygun dozda ve uygun bölgelere yapılmalı. Göz altı bölgesi için de cilde vitamin enjekte ediyoruz. Bu cildin daha taze, canlı ve genç görünmesini sağlıyor. 15 dakika gibi kısa sürede yapılan bu işlemleri uygulayanların kesinlikle konunun uzmanı doktorlar olması gerekiyor. Ben buna 15 dakika estetik molası diyorum.

 

Bir cevap bırakın